Във връзка с изпълнението на политиката за развитие на МУ-Плевен, в периода 27-28.10.2022 г., по инициатива на Регионалния академичен център – Плевен ще се проведат две обучения на следните теми:
- Цифрова достъпност: теория и практика – лектор д-р Негослав Събев, д.инф., ИМИ-БАН. Продължителност: 4 академични часа.
- Поставяне на холтерно устройство: демонстрации и практически упражнения – лектор доц. д-р Диана Димитрова, д.пс., директор на Филиал В. Търново към МУ-Варна. Продължителност: 2 академични часа.
По първата тема ще бъдат представени фундаментални научни изследвания в областта на информационните и комуникационни технологии, свързани с нови модели за оценка на дигиталната достъпност (digital аccessibility) на документи, сайтове, софтуер и сериозни игри за хора със специални потребности. Темата е приоритетна за Европейската общност, но недостатъчно изследвана в България, и осигуряването на знания в тази област е особено актуален въпрос. Целевата аудитория на втората тема са студенти и здравни специалисти с професионален или академичен интерес към темата.
Заявки за участие в обученията може да отправяте на следния e-mail:
Заявката да съдържа (за преподавателите): Име и фамилия на участника, научна степен, академична длъжност, институция/ факултет, тема на обучението, в което ще се включи.
Желаещите студенти да посочат: Име и фамилия, институция, факултет/ звено, тема на обучението, в което желаят да се включат.
Регистрацията за обученията ще се осъществи половин час преди началото на всяко обучение в посочено място за провеждането му.
Участниците ще получат сертификати.
Организатор на обученията е доц. Теодора Вълова, д.п., Координатор на РАЦ-Плевен, съвместно с Института по математика и информатика към БАН и Медицински университет – Варна, Филиал Велико Търново.
ПРОГРАМА НА ОБУЧЕНИЯТА